PARTNERZY PROJEKTU

POLSKA: Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Lubsku – koordynator projektu

Nasze szkoły partnerskie

 

WŁOCHY: I. C. “J. Stella” Muro Lucano  Dpt “G.Deledda”- Pescopagano

 

Istituto Comprensivo “J. Stella” - Muro Lucano – Potenza, składa się z przedszkola, szkoły podstawowej i średniej, które są zlokalizowane w trzech różnych miasteczkach: Muro Lucano, Castelgrande, Pescopagano. Znajdują się one w górach i zostały poważnie uszkodzone podczas trzęsienia ziemi w 1980r. Dzisiaj nadal widać ślady tych zniszczeń. W naszej okolicy można zobaczyć wiele zabytków historycznych. Udział w projektach Erasmus+ i eTwinning motywuje naszych uczniów do nauki języka angielskiego.

 

LITWA: “Klaipedos Versmes Progimanazija - Kłajpeda

 

Klaipėda jest jedynym portem morskim w naszym kraju. Historyczne doświadczenia uformowały w naszym mieście odrębne zwyczaje i tradycje. 936 uczniów w wieku 7 - 14 uczęszcza do Klaipėda „ Versmės“ progymnasium.  Jest to największa placówka edukacyjna w naszym mieście. Pracuje tutaj 93 nauczycieli. Staramy się nadążyć za zmianami w edukacji i wyposażyć naszą szkołę. Mamy m.in. czytelnię i 2 sale informatyczne, które umożliwiają wprowadzanie metod z wykorzystaniem TIK na różnych przedmiotach.

 

MACEDONIA: “Hristijan Karposh”- Kumanovo

 

Hristijan Karposh jest szkołą publiczną w miejscowości Kumanovo założoną w 1959r. Znajduje się na przedmieściach miasta. Uczy się tutaj 1223 uczniów w wieku 6-14. Pracujemy na 2 zmiany w 3 budynkach. Nauka trwa 9 lat: od 1 do 9 klasy. W klasie 1 uczniowie rozpoczynają naukę języka angielskiego, a w 6 klasie – języka francuskiego.

 

PORTUGALIA: Agrupamento de Escolas de Moure e Ribera do Neiva - Vila Verde

 

Agrupamento de Escolas de Moure e Ribeira do Neiva to grupa 16 szkół (9 przedszkoli, 5 szkół podstawowych i 2 średnie) zlokalizowanych w gminie Vila Verde’s, w okolicach Bragi. Nasz obszar obejmuje 229 Km2, z populacją 48.000 mieszkańców. W tym roku mamy 1330 uczniów.

 

RUMUNIA: “Scoala Gimnaziala Izbiceni”- Izbiceni

 

Nasza szkoła jest zlokalizowana w Izbiceni na południowym-zachodzie Rumunii, 160 km od stolicy, Bukaresztu. Jest to duża wieś. Mamy 490 uczniów w wieku 6-14 i  40 nauczycieli. Niektórzy uczniowie dojeżdżają codziennie do naszej szkoły. Pragniemy motywować naszych uczniów do nauki języka angielskiego i praktycznego wykorzystania go podczas realizacji tego projektu.

 

HISZPANIA: “CEIP Ciudad de Merida”- Merida

 

CEIP jest zlokalizowana na południowym - zachodzie Hiszpanii, we wsi Merida. Nasza szkoła jest nowa – ma tylko 6 lat. Jesteśmy państwową dwujęzyczną szkołą. Przedmioty szkolne są nauczane w dwóch językach: po hiszpańsku i angielsku.  Uczy się tutaj ponad  400 uczniów od trzeciego do dwunastego roku życia. Dużą wagę przywiązujemy do nauki języków,  a szczególnie języka angielskiego.

 

TURCJA: “Jale Necdet Ozbelege Ilkokulu” - Urla

 

Na szkoła jest zlokalizowana w Urla, na zachodzie Turcji. Miasto słynie z powodu pięknego krajobrazu i zabytków historycznych. Uczy się tutaj 350 uczniów w wieku 4-14. Mamy też przedszkole.  Pracujemy od 7.30 do 18.00. Bierzemy udział w projektach międzynarodowych, m.in. Erasmus+.